ارزش هاي سياسي در معناي زندگي و انديشه امام علي (ع)

دسته بندي : علوم انسانی » معارف اسلامی

دسته بندی: علوم انسانی » معارف اسلامی

تعداد مشاهده: 2432 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 134

حجم فایل:341 کیلوبایت

 قیمت: 45,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
 • محتوای فایل دانلودی:
  ” مقدمه“
  خداوندا، سپاس تو را همچنانكه خود را سپاس گفته اي و برتر از آنچه هر گوينده اي گويد، هستي. خداوندا! درود و سلام فرست بر برترين آفريدگان، آنكه او را به حق بر انگيختند، تا بيم دهنده ي جهانيان باشد (محمد بن عبدالله و بر امامان راهنما از خاندان پاك او.)
  خداوندا! توفيق ده تا برسيم به آنچه كه از خشنودي تو آرزو داريم و در راه هاي نزديكي جستن به خويش ياريمان ده و گام هايمان را استوار كن تا پيرو راه ياوران تو باشيم . خداوندا! ما را ياري فرما كه با استفاده از نهج البلاغه، اين راه نور و هدايت در زندگاني خود موفق شويم و به آنچه تو از ما انتظار داري، دست يابيم.
  خداوند قرآن را بر پيامبر فرستاد و وي به مردم آموخت و علي(ع) با استفاده از آن آموخته ها و علم بي پايانش، نهج البلاغه اي نوشت كه مانند آن هرگز ديگر نخواهد آمد.
  زيرا سه فصل زندگي آن حضرت، مكتب و وحدت و عدالت بود و مذهب او رهبري و برابري بود و فداكردن همه مصلحت ها در پاي حقيقت از رفتار ايشان مي باشد. رسول خدا(ص) فرمود: هر كس با دوستي آل محمد(ص) بميرد، شهيد و آمرزيده شده و با توجه و با ايمان كامل مرده است.
  پس بهترين وسيله ي تهذيب نفس، محبت اهل بيت مي باشد. ما از خداي منان توفيق جستيم و بر آن شديم تا مقاله اي به مضمون :” ارزش هاي سياسي در معناي زندگي و انديشه ي حضرت علي(ع)“ به ساحت مقدس الهي و همچنين امام زمان (عج)، تقديم نماييم.